Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči ze Lhoty trénují dorost

Mýto - Na výroční valné hromadě okrsku Mýto vedle řady plánů zazněla i pochvala na jejich adresu.

13.2.2012
SDÍLEJ:

Prezence. Při výroční valné hromadu okrsku Mýto se u ní sešli i starosta Okresního sdružení hasičů Rokycany a velitel okrsku Mýto Miroslav Frost (vpravo), starosta okrsku Jan Dongres a další. Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Padesátka modrých uniforem zaplnila restauraci U Štochlů. Muži a ženy, jimž patřily, reprezentovali zhruba tři sta svých kolegů na výroční valné hromadě dobrovolných hasičů okrsku Mýto. Sjeli se
z osmi sborů – Holoubkova, Těškova, Cheznovic, Kařeza, Lhoty pod Radčem, Medového Újezda, Cekova a dorazili samozřejmě i místní.

Výměna zkušeností se rozeběhla od samého počátku. „Naším cílem je zhodnocení uplynulého období, přijetí plánu práce na příští rok, včetně stanovení dat i upřesnění soutěží a memoriálů,“ uvedl starosta okrsku Jan Dongres. Jeho kolega a nejvyšší šéf dobrovolných hasičů regionu – starosta Okresního sdružení Rokycany Miroslav Frost – se ujal hodnotící zprávy. Vyzvedl celkově velmi dob- rý vztah sborů okrsku s vedením obcí a doporučil ho ještě více podporovat. Pochvalu si posléze přítomní vyslechli také za zásah při požáru v holoubkovském závodu Weiler, kterého se vloni s úspěchem zhostili všichni zástupci okrs- ku. Rozebíraly se i jiné výjezdy.

V Mýtě zazněl také jeden důrazný apel: „Je potřeba zaměřit se na výchovu nástupců. Jako jediní v našem okrsku
s mládeží pracují ve Lhotě pod Radčem. Za to jim patří velký dík. Musíme ale tuto výchovu rozšířit i do dalších sborů,“ vyzýval Frost. Vyzvedl pak ještě účast na hasičských setkáních. „V takovém počtu se na Rokycansku schází jen okrsek Mirošov a Mýto,“ poměřoval.

Pokud jde o plán akcí na tento rok, 12. 5. se uskuteční okrsková soutěž v požárním sportu v Holoubkově. Týž měsíc, a to 25. 5., pozvou Lhotečtí na oslavu 120. výročí založení svého sboru, která bude souviset ještě s dalším děním. V plánu jsou i dva memoriály, a sice
1. 9. Standy Herinka v Holoubkově a 15. 9. v Cheznovicích bude tím, koho připomene, Míra Vojče.

Během setkání se přítomní rovněž zmínili o nedávném předání zrepasované holoubkovské cisterny do provozu. Tehdy se z úst starosty Lukáše Fišera dočkali i slov o spolehnutí se na hasiče, kteří se vším pomohou. Stejný názor zastával též mýtský první radní František Končel, netají se jím ani jeho kařezský kolega Václav Krofta či další.
Závěrem přidáváme jednu perličku: Požární profesi propadli nejen dvounozí tvorové. Setkání totiž zprvu bedlivě sledoval i hasičský pes Kuk. Potom však ´postoupil´ odpovědnost svým pánům a sám se oddal odpočinku.

Autor: Božena Šopejstalová

13.2.2012
SDÍLEJ:
1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Ilustrační foto.

Opustili nás

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení