RAKOVÁ - Požární útok prověřil účastníky dětské hasičské soutěž v areálu na okraji Rakové. Sjeli se sem vyslanci několika sborů a soutěž byla rozdělena do dvou věkových skupin. Mezi mladšími dominoval Mirošov před Rakovou a Dobřívem. Ve skupině těch starších zvítězil Osek, druhý byl Dobřív, třetí Volduchy a pod stupni vítězů Mirošov i Raková.

ROKYCANY - Dvě devítiletky v okresním městě se zapojily do celostátní akce Pěšky do školy. Především na Jižním předměstí jde o důležitou záležitost, neboť před vyučováním se sem sjíždějí desítky aut. Kluci a děvčata mohou dorazit po svých, na kole i koloběžce. Podle vzdálenosti získávají body a v pátek v 7.35 je přichystané společné fotografování. Druhou školou je ulice Míru, kde jsou možnosti parkování přece jen lepší.

Vernisáž fotovýstavy na rozhledně Na Vrchách v Břasích u příležitosti 10. výročí slavnostního otevření
Rozhledna v Břasích o víkendu oslavila 10 let od otevření vernisáží fotovýstavy

KLADRUBY - Den otevřených dveří pořádá Kladrubská a.s. ve svém hlavním středisku v pátek 22. září. Od 9 do 12 hodin budou v rámci Dnů českého zemědělství přichystané prohlídky stájí a dojírny, návštěva bioplynové stanice, ukázky techniky nebo exkurze v nové reprodukční stáji.