Při dvoudenním putování po zrušených vlečkách si k přenocování vybrali Rokycansko. Konkrétně Radnice, Holoubkov a Ejpovice. „Do jednoho místa bychom se nevešli,“ uvedl na vysvětlenou předseda seskupení Roman Hrůza. Registruje v této organizaci se sídlem v Praze 140 milovníků dopravy po kolejích. Většinu tvoří pochopitelně Češi (s celorepublikovou působností), ale jsou zde i reprezentanti dalších šesti evropských států!

Víkendové putování nezačalo právě optimisticky. „Na trase do Berouna byla stržená trolej, takže jsme museli uplatnit náhradní variantu přes Rudnou. Navíc s hodinovým zpožděním,“ žekl nám Hrůza. Kvůli tomu odpadla prohlídka expozice ve Zdicích, ovšem exkurze do Buzuluku Komárov i s výkladem ředitele byla přitažlivá.

Zvláštní spoj – lokomotiva s označením 740 je zasvěceným spíše známá jako kocour plus dva vagóny z padesátých let minulého století – pokračoval do Chrástu, kde byla souprava odstavena. Výletníci pokračovali klasickým motoráčkem do Radnic. V hotelu byla pro ně přichystána večeře i beseda s poutníkem Zdeňkem Michorou. Včera se pak početná skupina přemístila do Líní a finále patřilo Čertovým schodům na Berounsku.

Klub ročně pořádá 48 akcí. Čtyři z nich jsou rozsáhlejší (včetně té víkendové). „Přijímáme všechny zájemce bez ohledu na věk nebo pohlaví. Spojuje nás láska k turistice a trocha té železniční nostalgie,“ loučil se šéf mise, oblečený stejně jako kolegové z výboru do speciálních uniforem.