Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havárie poslala děti ze školy

Rokycany - Porucha vodovodního potrubí omezila chod ZŠ Čechova a zasáhla včera desítky rodin.

4.10.2011
SDÍLEJ:

Velká havárie na potrubí vznikla hned zrána. Ačkoli pracovníci rokycanského střediska VOSS zareagovali ihned, vytyčování různých sítí je zdrželo. Okolní domy, mezi nimi i základní škola, zůstaly na suchu.Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Rychle se zvedající trávník v rokycanské ulici Pod Ohradou budil včera kolem osmé ranní smíšené pocity mezi přihlížejícími.
Když už se vyklenul na půl metru, zvědavost vystřídaly obavy. Ukázalo se, že oprávněně, protože vzápětí z místa vyrazil pořádný gejzír vody a zalil okolí.

Vodaři měli rázem pohotovost a v desítkách domácností v panelácích i dalších domech kolem středu Čechovy ulice vyschly kohoutky.
„Prasklo potrubí DN 200 a unikalo strašně vody, to by Rokycany za chvíli vykrvácely a zůstaly na suchu,” konstatoval vedoucí vodovodů a kanalizací VOSS Rokycany Petr Šmolík. „Museli jsme oblast uzavřít.

Horší bylo, že i v základní škole kohoutky roztáčely naprázdno a stejně tak bez splachování zůstala WC. Pouze postranní pavilon družiny a jídelny byl i nadále ´za- vodněný´.

„Po druhé hodině se žáci vydali s dozorem ven a vyučující postupně volali rodičům, aby si děti vyzvedli co nejdříve,” informoval ředitel ZŠ Čechova Bohumil Nosek. „Domluvili jsme také, aby jídelna vydávala obědy co nejdříve. Tam problémy s vodou nebyly, protože stejně jako první třídy a družina jsou v postranním pavilonu. Zůstaly pouze bez teplé vody, protože tu dostávají přes výměník školy,” doplnil Nosek. Uvedl také, že větší strach má z dneška. „Situace na místě je dost komplikovaná. Obávám se, jestli se havárii podaří odstranit. Pokud ne, přistoupili bychom ke stejnému opatření jako v pondělí,” oznámil.

„Problém je, že okolím zlomu potrubí vede spousta kabelů. Stáhli jsme sem pracovníky i techniku, ale musíme počkat na vyjádření správců sítí,” objasnil problém Šmolík.

Zaskočeni situací zůstali i lidé v okolních bytech. Vodaři sice ihned přistavili cisternu s pitnou vodou, ale to všechno neřešilo. „Myslela jsem, že se mi rozbila pračka. Vypustila se a dost. Až pak jsem přišla na to, že nemá co napouštět,” sdělila Eva Opatrná a překvapena situací nebyla zdaleka sama.

Autor: Božena Šopejstalová

4.10.2011
SDÍLEJ:
Prodírat se ve středu sálem Střelnice mezi vystavovateli nebylo snadné. Stísněnost prostor, kde každý koutek byl využitý,  ale vynahradila zajímavost nabídky Akademie řemesel.
6

FOTO: Akademie řemesel se s obtížemi vtěsnala do Střelnice

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Jižní předměstí mělo pevné nervy

Rokycansko – Vyslanci základních škol absolvovali včera v hale gymnázia okresní házenkářské finále.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Házenkáři učinili z poháru s Duklou parádní podívanou

Rokycany – Třetí kolo Českého poháru se v úterním večeru proměnilo v obrovský svátek házené!

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Břasy - Prezident dekoroval obec Břasy prezidentskou stuhou a poté z rukou starosty Miroslava Kroce převzal dárek v podobě regionálních potravin a výrobků. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení