VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Herny bojkotují státní smutek

Rokycany - Téměř všechny provozovny, které v Rokycanech poskytují hazard, nedbají nařízení.

22.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jana Vaníková

Od včerejšího dne začal v České republice státní smutek. O jeho vyhlášení rozhodla vláda. V naší zemi není nijak právně regulovaný. Zákon stanoví, že státní vlajky jsou spuštěny na půl žerdi, je zakázáno provozovat loterie a hazardní hry.

Ačkoliv se našly některé veřejnosprávní instituce, které vyvěšení vlajky na půl žerdi ignorovaly, na soukromých objektech se objevily. Mezi ně už ve středu ráno patřil například dům exstarosty Rokycan Václava Benedy. „S prezidentem Havlem jsem se setkal osobně v Rokycanech. Slíbil, že chce uvést demokracii v platnost, nenechat ji jen na papíře, a také se o to snažil. Jednal se všemi bezprostředně, což bylo vzhledem 
k jeho funkci velmi příjemné a překvapující. Neuměl jsem si vysvětlit, že něco takového mohlo nastat po totalitním režimu,” vzpomínal dojatě Václav Beneda.

O počínání v dnu pohřbu mají už dnes jasno provozovatelé heren. Ovšem jen některé uctí památku tím, že svůj podnik uzavřou. „My samozřejmě státní smutek ctíme. Je to pro nás povinnost,” informovala pracovnice herny na Masarykově náměstí. „Na Štědrý den necháme také zavřeno. Provoz bude zase obnovený až dvacátého šestého prosince,” dodala.

Ti, kteří provozují další výherní podniky, k vládnímu doporučení přistupují jinak. „Máme normálně otevřeno. Není důvod zavřít,” sdělila pracovnice Music baru ´Liďák´ na témže náměstí.

Rovněž další herny pokračují ve svém provozu normálně. Lámanou češtinou nám pracovnice v No 1 sdělila, že jejich zařízení funguje beze změn.
Omezení se dotklo i kulturních akcí. Včerejší den měl být výjimečný například pro děti ze ZŠ Mirošov. Chystaly totiž vánočního koledníčka. Kvůli státnímu smutku ale ředitel Rostislav Judl vystoupení zrušil.

Některé školy však v plánovaném dění pokračují.
V Holoubkově svůj program neruší. „Nechtěli jsme ochudit děti o sváteční akci, na kterou se těšily a jež je věnovaná významné události - oslavě podstaty Vánoc,” sdělil starosta Holoubkova Lukáš Fišer. Akci završí pietní vzpomínkou na exprezidenta s minutou ticha a známou Modlitbou pro Martu.

Ať s tímto dnem každý naloží jakkoliv, už předem je jasné, že páteční poledne se ponoří do úplného smutku a celý národ uctí minutou ticha památku exprezidenta Václava Havla. Muže, který stál na počátku zrodu samostatného českého státu.

22.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Šlehofer

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Rokycany – Probační a mediační služba Rokycany připravila na čtvrtek Den mediace.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení