O každém ze čtyř míst se můžeme rozepsat podrobněji. Zde se ale věnujme akcím, které se podařilo zahájit, dokončit nebo alespoň projektově připravit. „Před čtyřmi lety jsme si pořídili od kladrubských zemědělců areál bývalého družstva a odstartovali likvidaci letitých objektů,“ připomíná starostka Jitka Spalová. Když už jsme nakousli starší a nevyužívané budovy: z hospody, která zároveň byla jídelnou by mělo vzniknout multifunkční centrum se zázemím pro setkávání občanů.

Rovněž o sociálních bytech se rozepíšeme podrobněji. Důležité je, že v přízemí domu v centru obce funguje pošta Partner, obchodu (dokonce šest dní v týdnu), restaurace a je tu i jednací místnost obce. Právě prodejna prošla rekonstrukcí za zhruba půl milionu korun a obec přispívá na její chod. „Stejně jako na obchod v Hlohovičkách a jsme rádi, že část provozních nákladů můžeme uhradit díky dotaci krajského úřadu,“ zdůrazňuje místostarosta Milan Loukota.

Zatím na papíře jsou další plánované investice. Patří sem odkanalizování Hlohovic i Hlohoviček nebo parcely na novou výstavbu ve Svinné