Zápas o postup do čtvrtfinále měl být papírově snadnou záležitostí Čechů, takže hospody a bary zůstaly většinou zavřené. „Já ale olympiádu prožívám mohutně, takže jsem štamgasty pozval hned na úvodní buly,“ pochlubil se provozovatel František Peroutka. Desítka nejvěrnějších příznivců se rozkoukala při turecké kávě a někteří nepohrdli ani pivem. Snídani pak doplnil hemenex a nálada byla vynikající.

Dvoubrankové vedení našich vyslanců bylo více než slibné, jenže horší chvíle na diváky teprve čekaly. „Kde je Jarda Jágr,“ ptal se hned na začátku prostřední dvacetiminutovky Petr Zajíček. Až za hodně dlouhou chvíli si nuceného odchodu české opory všiml televizní komentátor. Obnovené zranění produktivního hráče jeho kolegy viditelně přibrzdilo. Borci z bývalé svazové republiky Vokounovi zatápěli a podařilo se jim souboj dotáhnout do prodloužení.

„Kamarádi musí do práce a závěr neuvidí. Ještě, že já nemám žádné píchačky,“ nechal se slyšet Jaroslav Klíma, který v sokolovně správcuje. Nervová soustava přihlížejících dostala pořádně zabrat. Zejména, když se neposedný puk chvíli toulal vedle naší svatyně. Vítězný gól naštěstí padl do té správné síťky a provázelo ho hluboké vydechnutí celé hospody. „Snad to bude ve čtvrtek s Finskem lepší. Tak ahoj ráno ve čtyři,“ loučil se Peroutka s přáteli.