VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holobytům zvoní hrana

Rokycany - Rokycanští se chystají změnit jejich využití

28.3.2015
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Ilustrační forto:Michal Šula

Pravidla se mění a s nimi využití některých objektů. Příkladem jsou holobyty u Žďárské cesty v Rokycanech. Jednu velkou změnu už prodělaly. Ještě za předminulého volebního období došla představitelům města trpělivost s ničením majetku a následným distancováním se ná-jemníků od škod vzniklých ve společných prostorech. Proto došlo k radikálním stavebním změnám. Centrální chodba, z níž byly vstupy do jednotlivých bytů, a také společné sociální zařízení zmizely. Vzniklo osm nových bytů. Čtyři o 20 metrech čtverečních a čtyři zhruba o rozloze 33 metrů čtverečních. „Všechny mají jednoduché sociální zázemí, vlastní vchod zvenčí, vývod studené vody a je v nich možné připojit si vlastní zdroj pro vytápění na tuhá paliva. Navíc má každý nájemník možnost využít sklep," informoval místostarosta Jan Šašek.

Původně byly holobyty určené pro neplatiče. Když město někoho takového chtělo vystěhovat ze svého bytu, muselo pro něj mít náhradní ubytování. Povinnost už ale padla.

„Po vyřešení systému přidělování bytů ve vile u nemocnice přijdou na řadu i holobyty. Účel, k němuž byly určené, přestal platit. Bude ho nutné přehodnotit. Víme, že by se tam třeba rádi přesunuli lidé z azylového bytu v Zeyerovce, aby řešení své situace zase o něco posunuli," informoval místostarosta Tomáš Rada.

I z okruhu jiných občanů, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, Rokycany evidují zájemce o přidělení holobytu. „Dávat ale další byt lidem, kteří mají vůči městu dluhy, není možné," říká Šašek.

„Je dobře, že se konečně s holobyty bude něco dělat. Když jsem tu z okna viděla, jak se ti dřívější, včetně dětí, celý den potulovali a žádná pracovní morálka ani docház-ka do školy, bylo už na čase to řešit," konstatovala Anna Černá. Aktuálně rada přidělila byt pouze jednomu nájemci. Jedná se o matku s pěti dětmi. Předcházelo tomu doporučení sociálního a zdravotního odboru a bytové komise. Finální rozhodnutí bylo pak na radě. Z dřívějška mají holobyty ale ještě jedny nájemníky, a to opět matku, ovšem se synem a dcerou.

Autor: Božena Šopejstalová

28.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení