Začínali v listopadu. „Žádali jsme o dotaci Plzeňský kraj a z programu Obnovy venkova získali na tento účel dvě stě padesát tisíc. Celek bude stát přes dva miliony, zbytek dá ze svého obec,“ uvedl starosta Miroslav Vild.

„S převlékáním byl vážně problém, už aby byly kabiny v provozu,“ konstatovali hráči. „Při zápasech museli hráči využívat sokolovnu, asi tři sta metrů vzdálenou, a vím, že někdy byl i problém se tam dostat. Navíc kolikrát netekla voda,“ potvrzoval neblahý stav Miroslav Jedlička, předseda Sportovní a tělovýchovné organizace Rokycany. „Vzhledem k tomu, že sokolovna funguje také jako ubytovna pro pracovníky firem, s nedostatkem vody jsme se tam potýkali často,“ upřesňoval prezident holoubkovského fotbalového klubu Stanislav Kurdík.

V rámci výběrového řízení zakázku vysoutěžila firma Instaplast Dobřív. V současnosti už je hotova nejen hrubá stavba, uzavřená okny, ale hotové už jsou i omítky, dělá se na obkladech a připravuje se zateplení stropů a připojení na čistírnu odpadních vod. „V novém objektu bude vymezen prostor pro domácí i hosty, vždy s převlékárnou, sprchami a WC. Další bezbariérové WC je určeno pro veřejnost a odpovídající zázemí bude mít v novostavbě samozřejmě i rozhodčí,“ pochlubil se starosta.

Souběžně s akcí dostala sedlovou střechu také malá klubovna na hřišti. Navíc se k pracovní aktivitě úpravy přiměli i samotní sportovci. Začali vlastními silami budovat zděné střídačky. „Teď se dělá konstrukce na stříšky, do tří týdnů předpokládáme, že by mohlo být komplet hotovo,“ sdělil Kurdík.

Naproti tomu nové kabiny mají podle plánu čas do konce června. Do provozu by měly být předány 13. července. Vzhledem k významu akce pro dva týmy mužů, družstvo žáků, fotbalovou přípravku a dokonce i tým žen chtějí Holoubkovští sehrát zápas s internacionály z Prahy i dalšími zajímavými soupeři.