Sen holoubkovských seniorů se stává skutečností. Dům s pečovatelskou službou (DPS) získá vysněný výtah.
„Už druhým rokem se jen dívám z okna, jak se kolem žije a mění se příroda. Sestup po schodech a vyjití zpět už nezvládám. O posezení na sluníčku si nechávám jen zdát,“ svěřila se jedna z obyvatelek.

Své o zdolávání četných schodů penzionu vědí i zdravotníci a také hasiči, kteří jim leckdy vypomáhají s transportem nemocných.
„Konečně tu bude opravdový Dům s pečovatelskou službou, tedy se vším všudy,“ spokojeně konstatoval starosta Lukáš Fišer. Doplnil, že druhou etapu přestavby objektu odstartovali v únoru, kdy se připravený půdní prostor začal měnit v byty. V současnosti vyrůstají příčky a natahují se různé rozvody. Po dokončení úprav zmiňovanou vestavbou vzniknou čtyři nové byty. Dva jednopokojové s kuchyňským koutem a dva větší, pro manželské páry.

Už vzpomínaný výtah bude řešený přístavbou venkovní šachty. Z něj bude možný přístup do všech pater, včetně suterénu. Výstavba výtahu začne v dubnu hloubicími pracemi nutnými jednak kvůli vytvoření suterénního vstupu a také celkovému ukotvení.

Přestavbu umožnil zisk dotace. Smlouva je podepsaná, ale peníze obec na účet dostane až po dokončení díla. To je plánované na srpen. Nové byty zatím nejsou přidělené, zájemci se tedy ještě mohou přihlásit do výběrového kola.

První etapa akce, kdy se předělávala ,střecha a celý krov, vyšla na pět milionů. „Nyní se má investovat osm a celkově je přislíbeno 10,2 milionu. Předpokládáme, že tři bude potřeba dodat z naší vlastní kasy,“ dodal starosta.