VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holoubkovská tepna je otevřena

Holoubkov - Včera v poledne byl oficiálně zahájen provoz zrekonstruované silnice.

17.8.2011
SDÍLEJ:

Starosta a stavbyvedoucí. Včerejší oficiální otevření silnice kolem holoubkovského rybníka směrem na Dobřív se týkalo i starosty obce Lukáše Fišera (vlevo) a stavbyvedoucího Stanislava Ševčíka. Foto: Deník/Václav Havránek

Jediná spojnice mezi dvěma částmi Holoubkova je v provozu. Včera po poledni byl oficiálně otevřen opravený úsek komunikace na hrázi zdejšího rybníka.

„Silnice mezi obcí a Dobřívem je významná zejména pro nákladní dopravu. Kamiony pokračují dál. Především do Mirošova nebo do Strašic. Přímo v Holoubkově využívají podjezd blízko hráze, který má jako jediný v této oblasti požadovanou výšku,“ zdůraznil starosta obce Lukáš Fišer.

Zajímavé je, že vlastní příprava trvala zhruba deset let, zatímco realizace byla dokončena během jedenácti měsíců! Stavbě totiž předcházelo náročné odbahňování pruhu rybníka při hrázi. Muselo dojít ke zpevnění prostoru a teprve pak následovala oprava silnice. Obec tu zároveň nechala vybudovat chodník, který lemuje celou trasu a je významný z hlediska bezpečnosti chodců. Zajistila rovněž obnovu kanalizace a rekonstrukci veřejného osvětlení. Motoristé – a to nejen z Holoubkova – tak mohou zapomenout na havarijní stav frekventované silnice. Doprava zde byla v minulých letech řízena přenosnými semafory, protože opěrná zídka hrozila zřícením.

Investici měli na povel pracovníci společnosti Vodohospodářské stavby. Náklady se vyšplhaly na 32,5 milionu korun, přičemž Plzeňský kraj se na této sumě podílel 30,7 miliony. „Starat se o silnice II. a III. třídy je pro kraj danajský dar,“ zdůraznil poslanec Karel Šídlo (KSČM). Argumentoval přitom tenčícím se státním rozpočtem a ve stejném duchu hovořil náměstek hejtmana Jaroslav Bauer. „Hodláme přitom zahájit opravy silničních staveb zhruba za jeden a půl miliardy. Chceme využít i evropské dotace,“ uvedl k účastníkům slavnostního přestřižení pásky.

Autor: Václav Havránek

17.8.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení