„Během května by podle oznámení výbor ROPu mělo padnout definitivní slovo,“ uvedl starosta Miroslav Vild. Holoubkovští zatím předpokládají, že jsou v takzvaných čistých projektech, kde nebude co řešit, takže nic nezabrání plynulému pokračování prací. „Jinak bychom museli stavbu přerušit a vyřešit, jak dál,“ dodal Vild. Uvažovaný finanční objem prací totiž činí asi 13 milionů a z toho mají přislíbených 10,2 milionu dotačních peněz.

V současnosti obec dokončuje generální opravu střechy. Část dřevěné konstrukce je vyměněná a zbytek opravený. Přibyly světlovody a střešní okna pro čtyři nově uvažované byty, dělá se na zateplení a současně pokračuje výměna krytiny. „Máme také usazenou nosnou konstrukci přístupového schodiště do nového prostoru,“ informovali Holoubkovští.

Objednávku na výtah, jenž seniorům umožní bezbariérový přístup nejen k vestavěným bytům, ale i do celého prostoru domu, však pozastavili. „Jedná se zhruba o pětimilionovou položku, na níž si v situaci, jaká panuje, sami netroufáme,“ vysvětlují.