HOLOUBKOV - Rozmarné léto v areálu hasičského cvičiště je spojené s oslavou Dne dětí i představením atrakce na vodní ploše. Dění odstartuje v 16 hodin program pro nejmenší na téma Z pohádky do pohádky. V 17.30 koncertuje originální mexická kapela Mariachi Azteca de Praga a ve 20 hodin zazní barokní hudba v podání sólistů plzeňských divadel. Na rybníce mohou návštěvníci počítat s ukázkami jízd na vodním vleku (pódium bude na pontonu).

ROKYCANY - Workoutové hřiště vedle plaveckého bazénu je v sobotu od 9.30 dějištěm III. ročníku akce Atlet Rokycan. Disciplíny jsou silové i pohybové a zájemci se mohou hlásit na FB: Atlet Rokycan třetí ročník - 2. pokus nebo na telefonu 774 313 896.

SKOŘICE - Milovníci přírody si nenechají v sobotu ujít exkurzi K padrťským tůním. S lesní odbornicí Vojenských lesů a statků ČR obejdou všechny rezervoáry, které tu vznikly během minulých let. Sraz je v deset hodin u dolejšího Padrťského rybníka a namísto se lze dostat pěšky či na kole ze Skořic, Trokavce, Míšova, Teslín, atd.

ROKYCANY - Nádvoří knihovny v centru Rokycan hostí v sobotu od 15 hodin šikovné malé zpěváky. V Klubu komorní kultury se představí dětské folklorní soubory v pořadu Jedna žába za druhou.