VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holoubkovští oprášili pět tříd

Rokycansko - Zájem o malotřídní školy na Rokycansku nepolevuje. Zápisy ukazují, že od září budou mít dostatek nových žáků

27.1.2015
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Zápisy do prvních tříd jsou v popředí zájmu mnohých rodičů. Pozitivní zjiš- tění přinášejí také pro malotřídní školy okresu, a to výhled na uspokojivý počet žáků.

Holoubkov: Předškoláčci zápis absolvovali minulé úterý. „Přišlo k němu šestnáct dětí a víme ještě, že se do obce stěhuje další rodina s budoucím prváčkem. I když do konce května lze požádat o odklad školní docházky, je už jasné, že první třída bude naplněná. Systém pěti tříd, ke kterému jsme se po dlouhé době vrátili tento rok, bude tedy zachovaný," sdělila ředitelka Iveta Vodičková. Vzhledem ke každoročnímu nárůstu dětí už museli otevřít i druhé oddělení družiny a pokud jde o mateřinku, s níž je základní škola spojená, má plnou kapacitu. „Zájem možnosti jednoznačně přesahuje, což je už příslibem naplněnosti školy v dalších letech," podotkla ředitelka.

Ejpovice: Výsledky zápisu jsou jasné. „Dostavilo se sedm dětí a všechny ho úspěšně absolvovaly. Jeden předškoláček ještě kvůli nemoci přijde dodatečně," sdělila ředitelka Eva Manclová. Pro příští rok by tak vlastně měli zůstat u stejného počtu školáků jako letos, tedy nejspíše u 36. Zatím jsou rozdělení do dvou tříd tak, že v první se učí 15 prvňáčků a druháků, v další pak 21 třeťáků, čtvrťáků a páťáků.

Veselá: Spokojení jsou podle ředitelky Dany Pavlovské i ve Veselé. Zápis tam naplánovali na čtvrtek a vědí, že získají nejméně deset nových žáků. Velice zajímavé rovněž je, že mezi nimi budou troje (!) dvojčata. Dvoutřídní systém však škola hodlá zachovat i nadále. Stejně jako nyní by byli zřejmě dohromady prváci s druháky a další osazenstvo budou patrně tvořit žáci 3., 4. a 5. ročníku.

Cheznovice: Ředitel ZŠ Jan Musílek sdělil Deníku, že zápis stanovili na 28. ledna. „Počítáme, že by se mohlo dostavit sedm budoucích prvňáčků. Momentálně máme ve škole dvě běžné třídy a jednu pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami," informoval. Na uspořádání se od září nic nezmění. Jestli budou pospolu žáci 3. a 4.,ročníku a naproti tomu zase 1., 2. a 5. ročníku, zatím stanovené není. Do Mlečic a Volduch, kde je zápis později, a také do Kařeza se vypravíme příště.

Autor: Božena Šopejstalová

27.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

V Mýtě byl opět vytvořen jediný okrsek pro téměř dvanáct set voličů. V místnosti tedy bylo zpravidla plno a zamířili sem na kontrolu i policisté.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

AC/DC Špejbls Helprs zamíří v sobotu večer do Volduch

Volduchy – Fanoušci legendární skupiny AC/DC se chystají zítra do kulturního domu ve Volduchách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení