„Pacienti doktora Gabriela toho moc na výběr neměli. Buď se mohli obrátit na příslušnou zdravotní pojišťovnu nebo zkusit, zda by je nepřijal jiný lékař. Což je ale v regionu takřka nemožné, protože zubaři vesměs hlásí plno,“ uvedl starosta Lukáš Fišer.

Představitelé obce tudíž v říjnu odeslali dokumentaci klientů do sídla krajského úřadu a čekali na zázrak. ´Krajánci´ vypsali výběrové řízení a jedna zájemkyně se přihlásila. Původně sice na uvažovaný post do Rokycan, ovšem nakonec dala přednost Holoubkovu. „Mohli jsme jí nabídnout obecní byt, citlivě stanovený nájem a kvalitnější vybavení ordinace. Podílel se na něm vstřícný krok zastupitelů, kteří loni kývli na finanční příspěvek pro naše středisko,“ dodal Fišer.

Zubní lékařka Katarína Čirčová nastupovala se zdravotní sestrou Janou Svatošovou v lednu. Po nezbytných administrativních krocích začala registrace pacientů a zájem je značný. Zejména, když je ordinace otevřena od pondělí do pátku denně. Z toho v pondělí a ve čtvrtek až do sedmnácté hodiny.