VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holoubkovští pokřtí cisternu

Holoubkov - Opravené hasičské auto má za sebou smutnou premiéru při tragické události v Mýtě.

25.1.2012
SDÍLEJ:

Repasovaní holoubkovská hasičská cisterna spolu s rokycanskou jsou největšími v okrese. Dnes bude slavnostně předaná do provozu, ´křest ohněm´ už ale této události předešel. Foto: archiv obce

Dnes Holoubkovské čeká velká událost. Slavnostně se chystají uvést do provozu repasovanou hasičskou cisternu. Už ji pár dnů mají doma a dokonce minulý týden v pondělí premiérově vyjela k požáru v Mýtě, jenž měl tragické vyústění.

„Od počátku bylo naším záměrem, že cisterna poslouží nejen účelům obce, ale využívaná bude i při zásazích
v okolí,“ konstatoval starosta Lukáš Fišer.
Do přestavby se pustila firma THT Polička. Úpravou prošel podvozek, nová je i kabina, ale především pak nástavba, o níž šlo prvořadě. Jedná se o nádrž na vodu z nerezové oceli na 8200 litrů vody. Náklady repasování se vyšplhaly téměř na dva miliony. Sedmi sty dotačními tisíci pomohl Plzeňský kraj, zbytek byl na Holoubkovských. „Výrazně, a to dohromady asi tři sta tisíci, nám přispěli také místní sponzoři. Byli to Weiler, Lesní a rybniční správa J. C. Mannsfelda Zbiroh, mýtská a rokycanská provozovna Rumpold, dále DCK Holoubkov Bohemia, Dřevovýroba Miroslav Faist, Bagger, Revos a Polytéza,“ doplnil starosta. Slavnostní křest se uskuteční dnes, o 16. hodině.

Uvedení této cisterny do provozu je opravdu významnou událostí, protože tak velkým obsahem se pyšní v okrese pouhé dvě. První vlastní profesionálové v Rokycanech, druhou teď získali holoubkovští dobrovolní hasiči.

Autor: Božena Šopejstalová

25.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení