V obci u Rokycan si dalo v sobotu sraz osm družstev z našeho okresu i ze severu Plzeňska. Rozdali si to v požárním útoku, a to na dvě kola. „Lepší výsledek se započítává do konečného hodnocení,“ dozvěděli jsme se u stolku rozhodčích a časoměřičů.

O pořadí většinou rozhodovalo úvodní vystoupení. Výtečně ho zvládly přespolní týmy. Seveřané z Dolního Hradiště si zapsali 18,37 vteřin a Hubenov A 19,10 vteřin. Po prvním dějství byl třetí Holoubkov za 19,44 vteřin a čtvrtý Cekov s 20,20 sekundami. Zajímavé je, že oba sbory z Rokycanska se při opakování o pár setinek zlepšily, leč na vylepšení umístění to nestačilo. Holoubkovským chybělo ke stříbru minimum.

Domácí byli pozornými hostiteli. Postarali se o zajímavé ceny, připravili výtečně trať, ale v nabitém startovním poli jim patřila až šestá pozice a hůř už na tom byly jen Volduchy. Potlesk na otevřené scéně sklízela děvčata z Cekova. Akci zvládla v sympatickém čase a škoda, že v kategorii něžného pohlaví zůstala osamocena.

„Je dobře, že prakticky každý týden se na Rokycansku koná nějaká hasičská soutěž. I tady byl průběh vynikající,“ pochvaloval si atmosféru okresní starosta Oldřich Pařízek.

Výsledky:

Muži: 1. Dolní Hradiště 18,37, 2. Hubenov A 19,10, 3. Holoubkov 19,13, 4.Cekov 20,25, 5. Hubenov B 20,75, 6. Kamenný Újezd 23,44 a 7. Volduchy 37,53 vteřin.
Ženy: jediným celkem na startu byl Cekov, čas 27,5 vteřiny.