„Jezdím na KTM 250, a to druhým rokem. Premiéra nebyla moc slavná, ale teď to vyšlo. Přitom jsem část z deseti závodů nemohl absolvovat kvůli kopané. Celkový počet bodů na nejvyšší stupínek stačil. Jen teď řeším, co dostane příští rok přednost,“ svěřil se mladík s pohárem v ruce.

Kulturní dům v Kříších praskal ve švech. Odměněni tu byli nejlepší motokrosaři sdruženého přeboru západních, středních a severních Čech. „Při loňském vyhlašování prý bylo 190 návštěvníků. My jsme přichystali o třicet míst víc, jenže stejně to nestačilo. Je tu přes tři sta lidí,“ konstatoval organizátor Jiří Churavý. Vychutnával si medailová umístění domácích aktérů.

V Poháru SMS Nepomuk to kromě zmíněného Procházky byli Josef Čech se Zdeňkem Běláčem a v přeboru Michal Jaroš, Adam Kulhánek, Petr Bulík, Michal Král nebo Jaroslav Potůček, který se zároveň prosadil mezi veterány v absolutním pořadí Buell Cupu.

Zaplněný sál tleskal nejen zkušeným krotitelům silných strojů, ale i těm nejmenším. Ceny jim předávali reprezentanti Smitka a Masařík i starosta Břas Jan Špilar: „Přestože se o mě pokouší chřipka, vychutnávám si skvělou atmosféru a úspěchy našich zástupců.“