„Dal jsem prodávajícímu Čonkovi z Radnic čtyři sta tisíc korun. Jenže ten pán mi nesdělil, že objekt stojí na pozemku jiného majitele. Navíc nesplnil ani sliby, týkající se zavedení vody nebo přívodu elektrické energie,“ konstatoval se smutkem v hlase Horváth.

S početnou rodinou se přesto zabydlel a sami jsme se přesvědčili, jak je uvnitř čisto i upraveno. „Byly tady dvě pracovnice sociálního odboru z Rokycan a neměly prakticky žádné připomínky,“ potvrdili obyvatelé nemovitosti.

Představitelé Volduch s Horváthovými jednají často a snaží se jim vyjít vstříc. „Zázraky však učinit nemůžeme. Nemovitost, pokud ji lze tak nazvat, totiž nikdy nebyla určena k obývání.

Je součástí průmyslové zóny. V územním plánu je vedena pod zemědělskou stavbou, a tak číslo skutečně poskytnout nemůžeme,“ vyjádřila se včera starostka Miroslava Kodlová.

Záležitost však dostala ještě jeden rozměr. Od Osecké zemědělské společnosti prostor včetně domku zakoupila obec Osek a chce tu vrtat kvůli výstavbě vodojemu.

„Vím, jaké má tahle slušná rodina problémy. Byla odpojena několik dní od přívodu elektrické energie, což jsme napravili. Ani s odpadem z baráčku to není asi podle přísných hygienických norem, ale zatím to nebudeme řešit razantně,“ slíbil první radní sousední obce Jaroslav Peroutka.