Obrovská obchodní transakce se před několika dny uskutečnila v Plzni. Světově uznávaný Plzeňský Prazdroj mění majitele. Nově se jimi stali Belgičané. Většina provozovatelů na Rokycansku i jinde strach ze zvyšování cen nemá.

Zeptali jsme se proto provozovatelů restaurací, co na obří prodej říkají. „Pro spotřebitele i provozovatele se nic nemění," sdělil krátce majitel restaurace Pavel Protiva. „V hospodě čepovanou dvanáctku máme. Doufám, že novými majiteli se nezmění. Hlavně, aby nerostla cena. Pořád se na trhu jedná o jednu z nejlepších značek a kvalit, tak snad to tak i nadále zůstane," svěřil se majitel pivnice U Chmelířů Zdeněk Chmelíř.

„Já si myslím, že pro nás se absolutně nic nezmění. Bude vše při starém, a to jak název, tak i kvalita piva. Pokud by se zdražovalo, bylo by to pro konečného spotřebitele samozřejmě horší," svěřila se Miroslava Nováčková. Také pro zákazníky je rozhodující cena. „Už takhle je dost vysoká, přešel bych asi na jinou značku, kdyby se za dvanáctku mělo platit víc," konstatoval Lukáš Mareček.