ZBIROH - První houbařská vycházka se zkušeným mykologem Oldřichem Jindřichem se koná ve Zbiroze ve středu 20. září. Účastníci mají sraz u bývalého koupaliště v 9.30 hodin a motorizovaní tu mohou auta zaparkovat. Vypraví se pak do lesů v lokalitě Čertovy skály, Světoviny, popř. Holečku. Termín druhé houbařské vycházky je stanoven na sobotu 30. září a jde se od rozcestníku k Jablecké Myslivně (za Přísednicí) v 9.30 hodin.

ZBIROH - Divadelní představení Mlčeti zlato je přichystané ve středu od 19 hodin ve zbirožském kině. Nová francouzská komedie nabídne v hlavních rolích Danu Morávkovou a Jana Čenského.

Zdroj: Deník/Šimon Bukovjan

ROKYCANY - Městská knihovna v centru Rokycan je ve čtvrtek 21. září od 16 hodin dějištěm přednášky Jany Vlkové. Zvolila téma Kytky k jídlu a posluchači se dozvědí více o jedlých rostlinách.

HRÁDEK - Dětské cyklistické závody se konají ve čtvrtek 21. září od 16 hodin na dopravním hřišti. Pořádají je členové pionýrské organizace za asistence městské policie a tamního prodejce bicyklů. Kromě kol mohou malí účastníci dorazit na koloběžkách, odrážedlech, atd.

Vernisáž fotovýstavy na rozhledně Na Vrchách v Břasích u příležitosti 10. výročí slavnostního otevření
Rozhledna v Břasích o víkendu oslavila 10 let od otevření vernisáží fotovýstavy

BŘASY - Víkend otevřených ateliérů se o víkendu týká i galerie Ve Stodole (Břasy 19). Hostitelka Eva Roučka představí v sobotu i v neděli (vždy od 14 do 20 hodin) své poslední práce a návštěvníci mohou počítat i se sochami Štěpánky Baškové, čistým porcelánem Nely Havlíčkové, barevným nádobím Heleny Loudové a autorskými šperky všech umělkyň. V sobotu 23. září od 18.hodin slavnostně zakončí galerie letní sezónu koncertem bratří Pechmannů.