HRÁDEK - V úterý od 6.30 do 16.30 hodin nebudou moci chodci využít opravovaný most přes Klabavu v hrádecké Hutnické ulici. Jedná se vlastně o jedinou variantu, kdy se obyvatelé spodní části města dostanou na vlak, za nákupy či k lékaři. 

Rekonstrukce důležitého úseku ve starší zástavbě města začala v červnu. „Havarijní stav lávky umožňoval zatížení maximálně 150 kg, a to jen jednotlivého břemene,“ připomíná starostka Marcela Sobotková.

Hrádečtí si tudíž nechali zpracovat odborné posouzení a každých čtrnáct dnů byla realizovaná důkladná kontrola mostu. Následoval výběr firmy a minulý měsíc už sem zamířili její dělníci. Na sousedním mostu byl vybudován vyrostl koridor pro chodce, 26. července bude ale  zavřený. Opravy jsou plánované do září.

BŘASY - Nové bezdrátové hlásiče obecního rozhlasu nahradily v Břasích i okolních čtyřech obcích pod jejich křídly původní informační kanál. „Instalováno je jich ke stovce a systém je plně funkční včetně moderní ústředny, s níž se učíme za pochodu. Každý systém reproduktorů obsahuje na skříňce číslo, které umožní přesnou identifikaci poruchy. Závady lze hlásit na úřad a už registrujeme šest podnětů,“ uvedl starosta Miroslav Kroc. Připomínky se týkají hlasitosti nebo proměnlivé slyšitelnosti.

SIRÁ - Poslední červencová sobota je v Siré vyhrazena sportovcům. Přesněji řečeno fotbalistům, neboť se tu uskuteční další ročník turnaje v malé kopané. na povel ho bude mít sudí Beran z Holoubkova a domácí se těší na souboje proti týmům z okolních obcí.

Muzeum na demarkační čáře je častým cílem letních výletů
Vojenská technika z Rokycan bude asistovat při natáčení příběhu bratří Mašínů

I charitativní rozměr mělo  mistrovství republiky horských kol v Břasích. Žije tu i rodina hendikepované Elišky Svobodové a nesmírně si váží podpory všech, kteří přispěli na její léčbu. Vybráno bylo 51 700 korun a radost z toho měl i šampion Ondřej Cink.I charitativní rozměr mělo mistrovství republiky horských kol v Břasích. Žije tu i rodina hendikepované Elišky Svobodové a nesmírně si váží podpory všech, kteří přispěli na její léčbu. Vybráno bylo 51 700 korun a radost z toho měl i šampion Ondřej Cink.Zdroj: Deník/Václav HavránekBŘASY - Obří výzvu zvládli nadšenci ze Stupna, Břas i dalších obcí. Uspořádat mistrovství republiky horských kol není jednoduchá záležitost, ovšem organizační štáb si za podpory desítek dobrovolníků počínal skvěle. „V neděli s odjezdem posledního závodníka dění nekončilo. Parta makala do tmy v areálu utltramarinky a pokračovala hned v pondělí po rozednění. Teď už to tam vypadá, jako kdyby se žádný šampionát nekonal,“ pyšně hlásil po poledni starosta obce Miroslav Kroc. Vyzdvihl i součinnost šesti hasičských jednotek z okrsku číslo pět. Symbolickou odměnou pro pořadatele jsou lístky zdarma na sobotní koncert Turbo revival od 19 hodin.

Mistorvství navíc nepřineslo jen skvělá vystoupení nejlepších českých bikerů, ale mělo také charitativní rozměr. Na podporu hendikepované Elišky Svobodové, která žije v Břasích se vybralo 51 700 korun a radost z toho měl i šampion Ondra Cink (na snímku s Eliškou).