HRÁDEK – Dobrovolní hasiči chystají na středu 5. července od 14 hodin sousedské posezení. Uskuteční se v prostoru u zbrojnice, kde zahraje Kozleranka, harmonikář a chybět nebude pivo, limonády i něco na zub.

ZBIROH – Středeční prohlídka zámku Zbiroh je 5. července (a také 12., 19. 26. 7. a pak každou srpnovou středu) určena dětem. Začíná v 19 hodin a je nutná rezervace na tel: 602 527 632 nebo pokladna@zbiroh.com

Dýmačku postavili šikulové z jižních Čech a 5. i 6. července zvou návštěvníky
Na hamru v Dobřívě vyrostla hliněná pec. Uvidíte ji na Technologii našich předků

HRÁDEK – Letní kino v Hrádku nabídne ve středu 5. července česko-slovenský snímek Služka. V pátek večer to bude animovaný film Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství a v sobotu 8. 7. tuzemská komedie Ostrov. Začátky jsou vždy ve 21.30 hodin.

KORNATICE – Patrioti i přátelé obce na jihu si nenechají ujít ve čtvrtek 6. července výšlap na Ořechovnu k uctění památky Mistra Jana Husa. Jde se v 15 hodin od kapličky. V cíli mši svatou celebruje duchovní Marek Winiarski a účastníci mohou využít občerstvení (pohostinství U Lípy) i oheň s možností opéct si špekáčky.

Takhle bavil Den Klabavy 2022
Prokopské slavnosti 2023 v Mirošově zahájí mše. Nabídnou i koncerty a vystoupení

DOBŘÍV – Populární kapela Extra band revival dorazí v sobotu 8. července do Dobříva. Koncertuje od 20 hodin na fotbalovém hřišti s hostem Radkem Zíkou.