„Přeji si, aby ještě do konce roku se k nim přidal Mirošov,“ zdůraznil náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar.

Jižané pojali přejímku s náležitou parádou. Nejprve překvapili přítomné, když ze vrat vyjelo malinké hasičské auto s řidičem Martinem Bufkou juniorem. Sedmiletý chlapec byl oblečen v záchranářském oděvu a dojem to byl dokonalý. To už se ale blížila s houkáním skutečná stříkačka s cisternou na bezmála pět tisíc litrů vody. „Právě takový rezervoár jednotky požadují a má je i pět sourozenců téhle tatry, které připravujeme pro Plzeňský kraj,“ konstatoval zástupce firmy z Poličky.

Východočeské město bylo zastoupeno i jedenáctistupňovým pivem, které objednal a uhradil starosta města Jaroslav Perlík: „Na koupi vozidla přispěl stát dvěma miliony, krajský úřad připojil 1,2 milionu, firma Borgers uvolnila čtyři sta tisíc a zbytek jsme dodali z naší kasy. Mám radost, že odpadnou nákladné opravy letité liazky, kterou už jsme ostatně prodali.“

Dobrovolníci spoluobčanům předvedli veškerou výbavu včetně osvětlovacího stožáru a pak si lámali hlavu, jak stroj pokřtít. Vypadá na to Sestru v akci. „My se oslovujeme bratři a protože tatra je rodu ženského, tak budeme mít sestru,“ vysvětloval velitel Bohouš Dort a se starostou sboru Janem Morochovičem spřádal plány na první výjezd zásahové jednotky.