„Už pár kilometrů před obcí byla viditelná kouřová clona,“ připomněl si Josef Kalivoda. Měl sice namířeno na Pěknou hodinku do Rakové, jenže na posezení s kamarády musel zapomenout.

První narozeniny nákladního automobilu slavili patrioti SDH o víkendu. Upekli dort, by tu svoji ´sestru´ náležitě uctili. „Stejný prostředek dovezli před námi z Poličky kolegové z Radnic. Jde tedy o bratra, zatímco my máme sestru,“ objasnil vztah Jiří Matějka.

Hrádečtí si kromě kondičních jízd připsali osmnáct ostrých zásahů. Kromě zmíněné premiéry byli povoláni například k požáru lesácké tatry, o vánočních svátcích je zaměstnala mohutná exploze v rokycanských garážích a za pozornost stojí dramatické události na skládce v Němčičkách, v Borgersu nebo oheň na střeše domku v sousedním Mirošově. „Jde o spolehlivé vozidlo. Na tachometru je už přes tři tisíce kilometrů,“ zdůraznil garážmistr Martin Bufka.

Ve sboru je registrováno padesát příslušníků, ovšem největší porce práce leží na bedrech desítky nadšenců. Sestru představili dětem na táboře ve Spáleném mlýně u Berounky a postupně ji za vydatné pomoci města vybavují. Nejaktuálnějším příspěvkem jsou nová vrata na elektrický pohon. Příští rok budou prý instalována další. Zkrátka při zapálení první narozeninové svíčky bylo co hodnotit a obětavý restauratér v útulné klubovně Vilda Rychlý se zastavit nestačil.