VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrádečtí mění zničený povrch svého náměstí

Využili peněz, které mělo město přidat k dotaci na rekonstrukci Dlouhé ulice

3.9.2010
SDÍLEJ:

V Bělé nad Svitavou mají nové chodníky.Foto: Deník/ Květa Korbářová

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ
Hrádek – Ve středu města se kopá. Centrální plocha náměstí před obecním úřadem mění podobu. Do tří týdnů by mělo být hotovo.
S pracemi se potýkají stavbaři z našeho kraje, výherci výběrové soutěže. „Pokud jde o postup dění i jeho kvalitu, jsme zatím absolutně spokojeni,“ konstatoval starosta Jaroslav Perlík.
S úpravou Hrádečtí začali hned počátkem srpna. „Dvě poslední výzvy Regionálního operačního programu jsou kvůli přehodnocení žádostí pozastavené. S dotačními prostředky na zamýšlenou rekonstrukci Dlouhé ulice tedy počítat nemůžeme,“ uvedl Perlík. „Proto jsme operativně rezervu vlastních prostředků, vyčleněnou coby povinný podíl města na plánované akci, použili na jinou z připravených záležitostí. Zahájili jsme první etapu rekonstrukce náměstí,“ dodal starosta. Objem potřebných nákladů se zatím odhaduje na milion a devět set tisíc.
Starý rozbrázděný asfalt zmizel i s podložím a na novou betonovou plochu přišla vrstva kamenné drti. Do ní jsou vkládány velké ´kameny´ zámkové dlažby. „Nakonec kostky zasypeme pískem a do roviny znovu svrchu tlakem utužíme, aby se po nich dalo i jezdit,“ vysvětlovali pracovníci.
Zámkovou dlažbu Hrádečtí zvolili proto, že v obdobném stylu jsou provedené i okolní chodníky. Doplnění celku vodním prvkem zatím padlo. Plocha je ale postupně už dovybavovaná lavičkami. „Přibudou ještě odpadkové koše a další s květinami,“ doplnil technik MěÚ Zdeněk Štejr. Uvedl také, že parkovací místa budou vyznačena jen na části plochy nového centra náměstí. Hned za rohem úřadu, vzdálené asi padesátku metrů, je totiž nové velké parkoviště, pořízené nákladem zhruba 1,5 milionu Kč.
Skutečnost, že se plocha náměstí mění, potěšila i postávající skupinka mladých, kterou jsme oslovili. „Je dobře, že zničený asfalt zmizí,“ shodli se. „Když jsme tancovali máje, byl už povrch jako struhadlo. V každém případě teď bude plocha vypadat daleko lépe,“ mínili.

3.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení