Odvaha uspořádat ji v panujícím nejistém počasí, kdy často prší, se Pionýrské skupině Hrádek vyplatila a práce vynaložená na přípravu se zúročila. Dění se zúčastnilo se na 150 zájemců dětí i dospělých, mnozí i ve stylových kostýmech. I počasí se umoudřilo a nálada byla výtečná.

V klubovnách chatek pod lesem i v jejich okolí bylo živo celé odpoledne a podvečer. V dílničkách, které připravily Iva Vasková a Verča Telekešová, se vyráběly například ´oživlé´ cibulky, ale i papírové dýničky, netopýři, kaštánkoví duchové, pavoučci z víček od petek, nebo tam vznikaly i obrázky s podzimní tématikou. „Teď tu máme úkol pro odvážné," lákala skupinová vedoucí Vlasta Vasková. Spočíval ve vsunutí ruky do nádoby plné různé ´havěti ´nebo v proniknutí do sklípka střeženého ´netopýry´. Protože soutěžící na každém stanovišti dostávali drobné odměny, tím více se snažili.

Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet i výrobu drátěných kroužků a Láďa Petr navíc prozradil, jak se vyrábí meč pro účely historického šermu. Jindra Kalivoda s Jirkou Vaníčkem přidali zasvěcené povídání o rybách. Leteckými modely a papírovými draky vlastní výroby se pak pochlubili modeláři pod vedení Marka Sýkory. Posezení u táboráku a opékání uzenin si nechal ujít málokdo. Pepíno Machatý při tom navíc doprovázel malé i velké zpěváky na kytaru. A když už jsme u muziky při bubnování v kruhu, které následovalo po show Jiřího Pejši a Lukáše Vídeňského s paličkami, se postupně vystřídala devadesátka zájemců. „Pojďte už na čaj," lákala vedoucí Vlasta. „Vendy, Kájina, Iru, Majka a Terka se o vás postarají." Nešlo ale jen o čaj, na dospělé pamatovaly kávou, k mání byla i limonáda a pro všechny mlsaly perník se šlehačkou.

Ve finále došlo i na získávání pokladu. Jeho strážkyně Míša Soukupová, Jana Melková a Týna Kudielková u rozsvícené dýně rozdávaly z truhly dárky. Pak Rosťa Cinert odpálil ohňostroj a svátek končil.

Ani pak ale chatky neosiřely. Pro přespání si je zamluvil oddíl Ha-Sičáci se svými vedoucími Domčou Machálkovou a Filipem Štochlem. Po odchodu posledních návštěvníků se navíc pustili do krášlení dýní. Ty jim pak svítily a střežily území až do rána.