Oheň pod pecí ocelárny v Hrádku se opět po přestávce rozhořel. Dělníci se tak od údržby zařízení a úklidu areálu opět vrátili ke své původní práci. Alespoň na chvíli.

Podle všeho se ale má jednat pouze o dva pracovní dny, konkrétně dnešek a zítřek. To nám před několika dny prozradil mluvčí Z-Group Steel Holding, a.s., Miroslav Slaný.

Mezi lidmi se ale mluví i o lepších vyhlídkách. „Prý se už pojede bez přerušení, protože do sedmého listopadu rozjedou Chomutov. To je ale nepotvrzená informace. Člověk neví dne ani hodiny, co bude dál," uvedl jeden ze zaměstnanců.

„Provoz ocelárny byl včera v šest hodin ráno bez problémů spuštěn, tedy vše probíhá dle nastaveného plánu," konstatoval Miroslav Slaný.

Dodejme jen, že oba dceřiné podniky Zdeňka Zemka odstavila porucha a zejména časově i technologicky náročná a nákladná výroba ocelového kola, které se před týdnem ještě nacházelo v Holandsku, kde mu bylo dodělávané ozubení. O důležitou součást výroby přišel závod v Chomutově na přelomu srpna a září. Od sedmdesátých let se se závadou tak velkého rozsahu nikdy nepotýkal. To bylo i jedním z důvodů dlouho diskutovaného plánovaného propouštění.