V pátečním vydání jsme vás seznámili s letošními prioritami v Rokycanech. Nezapomínáme však ani na další významná místa okresu.

Hrádek – v listopadu se ujala funkce starostka Marcela Sobotková a ve scénáři má množství investičních akcí: „Řadím sem především tolik očekávaný obchvat do Rokycan. Město se na něm bude podílet výstavbou chodníků. Například k přehradě nebo do Holubího kouta. Zkrátka do míst, která jsou ideální k relaxaci a odpočinku.“

Hrádečtí počítají dále s projektem na rekonstrukci kalové jímky čističky odpadních vod, bezpečným pohybem chodců v Hutnické ulici (také zde chystají nový chodník) a značnou pozornost věnují nejmladší generaci. „V základní škole hodláme opravit osvětlení učeben a tělocvičny podle požadovaných norem. Osazenstvu mateřinky pak přidáme do zahrady herní prvky a v objektu Domu dětí upravíme půdní prostor,“ dodala Sobotková.

Vyrýsovat své tělo budou moci hrádečtí siláci na chystaných posilovacích strojích a vzdáleným snem nemusí zůstat workoutové hřiště. Milovníci hudby, tance či divadla mohou počítat s opravou osvětlení pódia v kulturním domě. Stejně tak s vylepšením kiosku v letním kině.

„Podpora individuální bytové výstavby nesmí zůstat jen pojmem. Proto vykoupíme pozemky ve vytipované lokalitě. Zelenou dostane i vylepšení lokálního protipovodňového systému pro varování obyvatel ohrožených míst,“ uzavřela starostka výčet aktivit. S radními je připravena podpořit chod místních spolků (hasiči, zahrádkáři, kynologové, sportovci), pokud bude pochopitelně fungovat zpětná vazba.

Zbiroh – z postu místostarosty do křesla prvního muže Zbiroha přesedlal Michal Muravecký. S ohledem na přijaté rozpočtové provizorium se zatím nechtěl pustit do dlouhodobějších plánů: „Určitě dokončíme chodníky v Husově ulici a prioritu má obdobná investice v ulici Tyršově. Příští týden se setkám s našimi zaměstnanci a věnovat se budeme dotačním titulům pro rozsáhlejší akce.“ Také zde starosta vyzdvihl význam zdejších dobrovolných organizací (SDH, TJ Město, senioři, atd.).

Mirošov – jen o málo menší než Zbiroh je město na jihu Rokycanska. Největším krajícem let 2019 a 2020 bude přístavba základní školy.