HRÁDEK - Žhavá kubánská noc (a vlastně i celý den) se v sobotu odehraje na hřišti TJ Hrádek. Po půl jedenácté ho zahájí turnaj v plážovém fotbale. Odpoledne se přidají tříčlenné týmy a absolvují střelbu na terč, jízdu na sudu i jiné discipliny. V osmnáct hodin pokračuje akce s kapelou Son de Cuba a s jihoamerickými melodiemi, speciálním pitím a tancem. ze vstupného 100 Kč je třicet procent určeno na charitativní účely.

PŘÍKOSICE - Čtyři fotbalová mužstva v sobotu 30. července uctí na trávníku Čechie Příkosice památku hráče a funkcionáře Františka Šlajcha. Od třinácti hodin se systémem každý s každým utkají týmy Mirošova, Kakejcova, Prazdroje Plzeň a domácí celek. Díky sponzorům je opět atraktivní tombola. Po skončení bojů startuje v sousedním kulturním domě od dvaceti hodin letní diskotéka.

Ilustrační foto.
Hasiči cestovali do Oseku k nehodě dvou aut

HRÁDEK - Červencová nabídka v hrádeckém amfiteátru vrcholí v pátek 29. července (promítá se ale také v srpnu). Malí i odrostlejší návštěvníci jsou se setměním zvání na pokračování animované rodinné komedie Příšerákovi 2.

PŘÍSEDNICE - Členové rokycanské organizace ČSOP ze Švermovy ulice pořádají v sobotu od 16 hodin akci v Přísednici u Zbiroha. Podvečer s přírodou obnáší u hospůdky vystoupení sokolníka, vábení zvěře, výcvik loveckých psů, povídání o netopýrech, jízdu na koních, atd. Od devatenácti hodin se režie ujme muzikant Ivo Novák. Občerstvení je zajištěné.

BŘASY - Sobota, začátek ve 20 hodin a prostor ultramarinky. Tři základní údaje, které jsou důležité pro návštěvníky zítřejší hudební produkce v centru Břas. Dorazí sem Turbo revival ve složení Jarda Jeníček, Jirka Voráček, Zdeněk Volný, Petr Rund a Tomáš Hájek. Vstupné je sto korun s výjimkou dobrovolníků, kteří pomáhali při šampionátu horských kol.

SMĚDČICE - V sobotu 30. července od 15:00 se na smědčickém sportovním plácku uskuteční jedenáctý ročník prestižního hokejbalového turnaje. Na Jirkův pohár jsou zváni příznivci i fanoušci tohoto odvětví. Kromě vhodného oblečení, pohodlné obuvi a nadšení nepotřebují nic. Snad si jen mohou přinést svoji oblíbenou hůl.