Deník na návštěvěZdroj: Deník

Obyvatelům, ale také představitelům Hrádku také vadí nepojízdné stroje. Zejména, pokud zabírají prostor na veřejných parkovištích. Z rezavějících a rozpadajících se aut teče olej, pohonné hmoty a rozhodně nejde v centru města ani na jeho okrajích o dobrou vizitku. „Uvědomujeme si to, přestože legislativa nebyla razantním opatřením příliš nakloněná. Našli jsme ale prostor pro ukládání vraků, ekonomicky výhodnou odtahovou službu a ve spolupráci s našimi strážníky začali s úklidem,“ sdělila starostka Marcela Sobotková.

V momentu, kdy se k motoristům donesly informace o opatřeních, eviduje městská policie dramatický úbytek opuštěných automobilů. „Dva roky se čekalo na novelu zákona o odpadech, který počítá i s touto oblastí. Vůz, který je minimálně půl roku bez platné technické prohlídky, viditelně označíme a čekáme dva měsíce, zda se ho majitel ujme. Pokud ne, je vůz nuceně přemístěn,“ přiblížil mechanismus strážník Jan Jirásek.

Ještě před pár měsíci negativně ovlivňovali situaci svérázní cizinci. Zejména z Ukrajiny a Balkánu, kteří našli uplatnění v nadnárodních firmách. S jejich redukcí ovšem ubylo i dopravních prostředků, na nichž se podepsal zub času.