Uniformovaný šéf odboru vnější služby Rokycany Josef Svoboda smlouvě požehnal svým podpisem. „Jeden z paragrafů nového policejního zákona upravuje součinnost v sídlech obvodních oddělení. Proto se chystám v nejbližších týdnech do Rokycan, Radnic, Zbiroha a rádi bychom spolupracovali i se Strašicemi, kde strážníci mají stále co dělat.“

Oblastí je v koordinační dohodě sedm. Patří sem ochrana veřejného pořádku, ochrana majetku, prevence protiprávního jednání, silniční provoz, pátrání po osobách a věcech nebo předcházení kriminální jevům. Důraz je přitom kladen na pěší hlídky, které mohou lépe zmapovat prostor a reagovat na názory lidí.

Obvodnímu policejnímu oddělení v Hrádku velí Markéta Cafourková: „Na starost máme čtyřiadvacet obcí v jižní části Rokycanska Sami uznáte, že je to pořádná porce. Také my se potýkáme přitom s fluktuací příslušníků. Od 1. května snad bude plný stav."

Kromě toho město hlídají dva městští strážníci, ale o navýšení počtu Perlík neuvažuje: „Limitujícím faktorem je ekonomika. Zažádáno však máme o kamerový systém, což je další prvek bezpečnosti v ulicích.“ Představitelé města navíc v nejbližších dnech instalují v centru Schránku důvěry, která se už osvědčila v obou policejních služebnách.