Zatím má devítiletka, která má být kompletně i včetně tělocvičny zateplená, nová okna a opravy se dočkala i střecha. Zateplení areálu je podle odborníků citlivé zejména k životnímu prostředí. „Ročně by tu mělo být o 56 tun kysličníku uhelnatého méně a uspoříme během dvanácti měsíců devět set gigajoulů tepla,“ konstatoval starosta Jaroslav Perlík v rámci včerejšího kontrolního dne. Pochválil řemeslníky, kteří s harmonogramem prací bojují úspěšně. „Denně tu máme dvacet až třicet lidí,“ uvedl za generálního dodavatele stavbyvedoucí Jaroslav Štván.

Ředitelka devítiletky Anna Valešová věří, že školní komplex prokoukne už na sklonku listopadu. Školáci si podle ní kvůli stavebním pracem nemohou dělat naděje na úlevy. „S nějakým omezením výuky jsme vůbec nepočítali. Přestože podmínky jsou trošku složité, vydržíme to. Jen organizace, využívající tělocvičnu, musí počkat do poloviny října. Vstup do haly je totiž složitý,“ řekla Valešová. V blocích, kde už je zateplení uděláno, je patrná vyšší teplota než v místech, která na polystyrenové čtverce o síle deset nebo čtrnáct centimetrů teprve čekají.

Samostatnou kapitolou je financování. Pětaosmdesát procent (což je třináct a půl milionu) získal Hrádek z Fondu soudržnosti, který je pod křídly Evropské unie. Pět procent uvolnil Státní fond životního prostředí, zbytek je z městské kasy.