ZBIROH - Členky svazu žen ve Zbiroze se ujaly pořádání diskotéky ve stylu retro. Uskuteční se už tuto sobotu od devatenácti hodin v multifunkčním sále úřadu. Se vstupným padesát korun (nejen pro něžné pohlaví) a s občerstvením.

ROKYCANY - Také ve čtvrtek večer mohou znalci i laici sledovat zajímavé objekty na večerní obloze díky technice rokycanských hvězdářů. Začátek programu je v 18 hodin a pozorování je možné za bezoblačného počasí. V opačném případě lze prohlížet snímky z vesmíru a vyslechnout přednášku. Služba čeká na návštěvníky hodinu.

MÝTO - Mýtský advent 2022 toho nabídne v sobotu 3. prosince hodně! Vánoční trhy na náměstí startují v 15 hodin. Nad městem pak čeká ty nejmenší mikulášská nadílka (od 14 a 15 hodin v kostele sv. Štěpána) a v 16 hodin začne prodejní expozice v zasedací síni úřadu.

Lampionový průvod se vydá od kostela sv. Štěpána na náměstí v 16.30 hodin. Právě v centru Mýta pak vypukne hlavní část programu. Za přítomnosti jednoho oblíbeného rádia, baviče Vladimíra Hrona a před rozsvícením stromu nebudou chybět písničky, soutěže nebo rozhovory.

Holoubkovský tvůrce se vydal i za dětmi do rokycanské knihovny
Vodička vynalezl desítky deskových her, některé představil v rokycanské knihovně

VESELÁ - Nedělní rozsvícení vánočního stromu ve Veselé je spojené s mikulášskou nadílkou. Akci odstartuje šestnáctá hodina, kdy na zahradě u úřadu zazpívá sbor malotřídky a přidat se mohou i posluchači. Následuje příchod Mikuláše a jeho družiny do klubovny, kde je zajištěn čaj i svařené víno. Kdo k tomu donese vánoční cukroví, bude vítán!

LÍŠNÁ - Představitelé obce zvou zítra odpoledne děti i jejich rodiče na mikulášskou nadílku. V hostinci na návsi v Líšné startuje úderem sedmnácté hodiny a její součástí se stane soutěž o nejhezčí vánoční výzdobu v kategorii dětí a dospělých.

PLÍSKOV - Dětská diskotéka s přívlastkem mikulášská osloví v pátek po sedmnácté hodině nejmladší obyvatele Plískova. Dějištěm bude společenský sál obce.

Hned v sobotním podvečeru následuje rozsvícení vánočního symbolu. Se srazem v 16.30 na návsi, otevřením kapličky a malým občerstvením. Před sedmnáctou hodinou následuje požehnání stromu a zpěv koled.