“Situace už byla neúnosná a lidé si právem stěžovali,“ zdůraznil starosta Jaroslav Perlík. Impulzem pro razantní krok poslanců byla především situace u prodejny Spar na třídě 1. máje. „Tady to bylo skutečně neúnosné. Skupinky chlapů stáli od rána u pultíku vedle obchodu. Když si potřebovali odskočit, močili u plotu mateřské školy. Občas i před zraky dětí, a tak jsme řekli dost,“ dodal první radní.

„Já to jenom vítám. Alkoholici odrazovali slušné zákazníky. Pokřikovali na ně a jejich agresivita se stupňovala s množstvím zkonzumovaných lihovin. Verdiktu zastupitelů tleskám,“ konstatoval šéf marketu Jiří Pour.

Další citlivý prostor je podle Perlíka před obchodním domem a v blízkosti hřišť pro nejmenší. Celkově je takových lokalit v Hrádku deset a zmapovány jsou v obecně závazné dokumentu. „Samozřejmě, že jsme už slyšeli obvinění z perzekuce. Prý si spoluobčané nebudou moci ani nahnout ze džbánku, který si ponesou z hospody. Jenže o tom náš dokument není. Slušní nebudou mít problémy. Třeba ve fotbalovém areálu jsme o uplatnění nařízení ani neuvažovali. Ke klobáse zkrátka pivo patří,“ uvedl starosta.

V sousedním Mirošově o podobném kroku neuvažují. „U nás pijeme tajně,“ smál se starosta Vlastimil Sýkora. „Ale teď vážně. Potíže jako v Hrádku zde neexistují. Štamgasti zůstávají uvnitř hospod a žádné pohoršení na veřejnosti nebudí. Snad to nezakřiknu,“ doplnil poznatky představitel Mirošova.