„Je to velká škoda. Koupaliště je na příhodném místě a kdysi bývalo opravdu moc pěkné,“ zavzpomínala maminka Vlaďka Monhartová, která se svými potomky využívá bazén rodičů nebo jezdí do Rokycan. „Tam je ale koupaliště bohužel někdy přeplněné,“ doplnila.

Také Josefa Rychlého, několikaletého správce areálu, nynější bezútěšný stav mrzí. „Chybí tu voda. Spodní jez je asi o metr níž. Rekonstrukce je nákladná a peněz není dostatek,“ povzdychl si.

Zastupitelé města v čele se starostou Jaroslavem Perlíkem o situaci vědí a snaží se ji řešit. Do konce srpna podají žádost o dotaci z operačního programu životního prostředí. „Nejde totiž jen o koupaliště, ale o celou vodní soustavu. S nedostatkem vody se potýká třeba i rybník U Krajana,“ sdělil Perlík.

Podle něj za to mohou místní záplavy, které prohloubily tok Klabavy. „Nejprve musíme obnovit jez a pokud vše půjde tak, jak má, mohli bychom s prací začít na jaře,“ vysvětlil Perlík s tím, že jen tato akce vyjde asi na 3,5 milionu korun. Předpokládá, že koupaliště by mohlo být veřejnosti přístupné v letech 2009 – 2010.