„Kvůli špatnému počasí jsme se museli uchýlit dovnitř, jinak jsme pokaždé soutěžili venku,“ sdělila zástupkyně ředitele školy Ivana Fajtová, která spolu s vedením zařízení přivítala zástupce krajského úřadu.

Celkem se do her zapojilo osm družstev po šesti lidech. Dorazily týmy z Domova Zvíkovecké Kytičky, Harmonie Mirošov i Domov DSS Liblín. „Připravili jsme soutěže jako je třeba překážková dráha s vajíčkem, tajemný vak, stavění kostek nebo házení na cíl,“ informovala dále Fajtová. Součástí Dne plného her byla rovněž výstava dětských prací.

Při realizaci projektu pomáhali všichni. „Z naší školy se zúčastnili tři družstva. Ostatní žáci se ale také zapojili. Dohlíželi na stanovištích,“ řekla učitelka Iva Balounová.

Soutěžící si tento Den plný her, který se konal pochvalovali. „Strašně se mi to líbí, nejvíc mi šlo házení na panáka. Doufám, že se naše družstvo umístí,“ mínila v průběhu akce Kristýna Košťálová, která se nakonec se svým týmem umístila na bronzové příčce.

První místo získal Domov Zvíkovecká kytička a těsně za ním se umístil tým DSS Liblín. „Absolutním vítězem se stala Marie Dudová ze ZŠ Čechova 40. Musím však ještě dodat, že se všichni moc snažili a výsledky byly těsné,“ uzavřela Fajtová.

VIDEO PŘIPRAVUJEME!

G. Karníková, M. Šmejkalová