VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Inzula partnerem Rokycan zůstala. Ale jiná

Rokycany – Podle názvu městu zůstal staronový správce jeho 568 bytů ve 34 bytových domech a dvou nebytových prostor. Inzula.

28.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Ovšem firmu podnikajícího soukromníka Zdeňka Smejkala staršího, který v prosinci loňského roku smlouvu s Rokycany vypověděl, nahradila obchodní společnost Inzula Rokycany, s. r. o., Zdeňka Smejkala mladšího.

Mandátní smlouva o zajištění správy nemovitostí mezi městem a fyzickou oso- bou Zdeňkem Smejkalem – Inzula byla uzavřená v roce 1998. Důvodem jejího vypovězení se, jak Deníku Smejkal potvrdil, stal záměr ukončení činnosti a odchodu do důchodu. Tehdy podle jeho slov syn v činnosti pokračovat nechtěl. Město se o tom dozvědělo vloni před Vánoci. Lednem začala běžet šestiměsíční výpovědní lhůta a Rokycany se pustily do hledání nového správce. „Po zpracování zadávací dokumentace a textu nové příkazní smlouvy k zajištění správy nemovitých věcí rada v únoru schválila vypsání veřejné zakázky,“ sdělil místostarosta Jan Šašek. Nabídka ale nepřišla. Po projednání možností rada rozhodla o opětovném zveřejnění zakázky s termínem do 15. června. „Tentokrát přišla jediná,“ dodal místo-starosta. Cena za správu bytu byla ale z pohledu města vysoká, rada proto zadávací řízení zrušila. Stanovila, že na omezenou dobu – od 1. 7. 2017 do 30. 6. 2018 bude uzavřená příkazní smlouva se společností Smejkala mladšího, a to za obdobných finančních podmínek. Pro mluvily i zkušenosti, firma převzala zaměstnance po předchozím správci. Pro nájemníky se tedy nyní v podstatě nic nemění, služby jsou téměř totožné. Odborům města ale přibude práce.

Autor: Božena Šopejstalová

28.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení