Město tenhle dáreček dostalo k Vánocům. „Radou bylo proto schválené vypsání nadlimitní veřejné zakázky. Předmětem je úplatné zajišťování správy majetku ve vlastnictví města Rokycan, konkrétně veškerého bytového fondu a povinností s tím spojených,“ uvedl místostarosta Jan Šašek. Zakázka byla zveřejněná 25. února.

Dnes, bezprostředně po uplynutí lhůty pro podávání nabídek, má zasednout hodnotící komise. Dojde nejen k otevírání obálek, ale i výběru nejvhodnější nabídky. Definitivně potom rozhodne rada města.

Čtěte také: Stávková pohotovost v nemocnici skončila

„Pokud bude nový správce bytového fondu Rokycan v průběhu dubna vybraný, měl by své povinnosti začít vykonávat od prvního července. Odbor rozvoje města se připravuje na převzetí nemovitostí a dokumentů od Inzuly a jejich následné předání novému správci,“ dodal místostarosta Šašek. Jedná se o 560 bytů v jeho majetku města, dva nebytové prostory a osm obytných místností v 35 budovách.

„Chci si už užívat odpočinek a důchod,“ řekl redakci k důvodu výpovědi mandátní smlouvy Zdeněk Smejkal provozující Inzulu. „Syn se do výběrového řízení nepřihlásil,“ doplnil.