ROKYCANY

V okresním městě ano, ovšem jen od pondělí do sobotního odpoledne, v neděli ne. Záchodky se nacházejí za
průchodem k náměstí. Pro město je spravuje Rumpold. „Toalety jsou dost prostorné, jak dámská, tak pánská část. Ve všední den jsou za pět Kč přístupné od 7 do 19 hodin, v sobotu do třinácti a na směny se v nich střídají provozní zaměstnankyně,“ sdělil Ján Vaščák. Úklid, včetně osvěžování, se provádí několikrát denně.

„Někdy, spíše to bývá k večeru, je třeba řešit problémy s neukázněnými výrostky či různými individui,“ posteskl si Vaščák. Dohled řeší s městskou policií. Před časem se prali s případy, kdy se jedinci zamykali na záchodech a píchali si drogy. Dokonce tam došlo k úmrtí.

ZBIROH

Azyl na veřejných WC naleznou zájemci i ve Zbiroze, a to v proluce náměstí. V polovině objektu v jejím popředí sídlí informační centrum a druhá byla přeměněna v toalety. Systém dostupnosti je takový, že v infocentru dotyčný po zaplacení pětikorunového poplatku obdrží klíč a může dámskou či pánskou toaletu navštívit. „Možnosti nevyužívají jen výletníci. I místní si při rozlehlosti Zbiroha pochvalují, že nemusejí pospíchat domů,“ uvedla Denisa Plecitá a dodala, že úklid řeší město svým zaměstnancem. V sezoně je zařízení dostupné od úterka po pátek mezi 8. až 16. hodinou, v pondělí a sobotu jen do 13, v neděli je zavřeno.

MIROŠOV

Ve městě veřejné WC nehledejte. „Někdy koncem osmdesátých let minulého století tu vzniklo, ale pak byl objekt prodán a slouží jiným účelům,“ sdělil nynější starosta Vlastimil Sýkora. Dodal, že na úřadě ale nikoho s požadavkem využít tamní sociální zařízení neodmítnou. Podotkl také, že žádnou debatu o chybějících veřejných záchodcích či o potřebě vystavět je nezaznamenal.

RADNICE

Na území města je možné uchýlit se při hledání toalet do jednoho z domů pečovatelské služby na náměstí, a sice toho v čísle 242. „Sociální zázemí v přízemí je v pracovních dnech zdarma k dispozici od 8 do 15 hodin, v sobotu a neděli ne,“ informovala Iveta Jarošová.