Měl pouze jedinou vadu, a to že sál se nedal zvětšit. Navzdory dešti dorazila spousta návštěvníků, mnozí pak nezavrhli ani možnost vychutnat si atmosféru ve stoje.

ČTRNÁCTÝ ROČNÍK

 Projekt Jazz bez hranic má na Rokycansku už léta příznivce a nezklamal je rozhodně ani letošní 14. ročník akce. „Každopádně počítáme s dalším pokračováním,“ prozradil spokojený Jan Vimr, který spolu s městem Rokycany a Sdružením Jazz bez hranic tvoří hlavní skupinu organizátorů. Kromě toho je dirigentem Big bandu ZUŠ Rokycany, jemuž patřila zhruba třetina vystoupení. Za provedení skladeb sklízeli mladí muzikanti zaslouženou pochvalu.

SÓLOVÉ PŘEDSTAVENÍ

 V sólech se pak ještě zvlášť představili Tomáš Kočí (trumpeta), Václav Košař (pozoun), Majda Strolená (alt saxofon) a Karel Kowarski (trumpeta). Zlato hrdel přidali zpěváci Tomáš Vimr a Tereza Rýdlová.

HOSTÉ ZE SEVERU

 Ke stálicím festivalu patří v Rokycanech také Tremolo ZUŠ Třemošné s dirigentem Daliborem Bártou. Jejich výborný výkon opětně bodoval. Co se týče zpěváků, nezůstalo jen u představení těch kmenových. V duchu myšlenky festivalu přivést do míst, kde se koná, uznávané umělce a posílit tak snahy mladých k ještě lepším výsledkům, pozvání přijala Leona Machálková. „Dělal jsem s ní něco v divadle, takže jsme se domluvili na čtyřech skladbách, které se jí líbí a Tremolo je má v repertoáru,“ prozradil dirigent Bárta. Před koncertem ještě společné vystoupení dopilovali. A tak Rokycany díky jedné z oblíbených hitovek zažily i noc na Karlštejně. Přítomní ale ve zpěvaččině podání aplaudovali také jazzovkám.

PLZEŇSKÁ PREMIÉRA

 Nováčkem v rokycanském jazzovém seriálu se stal Big band Konzervatoře Plzeň s kapelníkem Petrem Mrázem. Vzhledem k tomu, že se vlastně už jedná o skoro profesionály, nemohla volba třetího člena muzikantského trojlístku dopadnout lépe.