Ceny pohonných hmot jsou prodejci neustále šroubovány do výše, z které spotřebitele jímá závrať. Obchodníkům ale nestačí jen neúměrně nadhodnocené ceny paliva, proto se rozhodli benzín ´pančovat´, a tím zisky ještě zvýšit. Dnes je levnější natankovat plnou nádrž za hranicemi.
S novým rokem platí pro kontrolu pohonných hmot nová pravidla, která chrání spotřebitele a poctivé obchodníky. Internetové stránky ČOI jsou ale od zveřejnění seznamu nepoctivých pumpařů ve výpadku.

Proto nás ředitel České obchodní inspekce Milan Javorský informuje: „V rokycanském okrese je jedna čerpací stanice, z které vzorky pohonných hmot kvalitativně nevyhovují předepsaným normám. Zatím nemohu sdělit jméno a lokalitu, protože rozhodnutí nabývá právní moci. Doporučuji čtenářům sledovat internetový portál www.coi.cz.“

V tomto roce budou inspektoři mnohem přísnější. Dojde k zintenzivnění kontroly a zvýší se počet odebraných vzorků přibližně o pětinu.
„Bude nově zřízena i mobilní laboratoř a pracovníci obchodní inspekce mohou na místě okamžitě zakázat prodej nekvalitního paliva,“ dodává Javorský.
I přes práci odborníků je ovšem dobré být při tankování paliva opatrní.