Trhy Bezobalofky: V sobotu 23. října od 10 do 17 hodin se na Masarykově náměstí v Rokycanech konají první Regionální trhy Bezobalofky, což je místní bezobalový obchod! Lze tu nakoupit lokální produkty a chybět nebudou dětské díoničky. Událost pod záštitou Oblastní charity podporuje i město.

Výjezd HZS Rokycany: havárie dvou osobních vozů v hrádecké části Nová Huť zaměstnala ve středu před devátou hodinou záchranáře. Jednak profesionální hasiče z Rokycan a kvůli zranění účastníka také osádku automobilu RZS.

Halloween v muzeu: Na příjemně strávený prázdninový den ve středu 27. října zvou pracovníci Muzea dr. Horáka v Rokycanech. K výstavě Loutková návštěva připravují tvořivé dílny s názvem Ruličkový Halloween. S pomocí lektorek si šikulové mohou vytvořit jednoduché loutky z ruliček. Akce potrvá od 10 do 16 hodin a vstupné je 25 Kč včetně materiálu. Předchozí rezervace není nutná.

Trénování paměti: zábavná cvičení na posílení paměti pokračují ve čtvrtek v rokycanské knihovně na Masarykově náměstí.

Od 10 hodin se tu certifikovaná trenérka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging Jana Aubrechtová bude věnovat přihlášeným účastníkům ve druhém patře objektu. Registrovat se lze v hlavní půjčovně knihovny či e-mailem na knihovna@rokycany.cz.

Téma je tentokrát nazvané Dobrá myslivna. „Připravila jsem nová cvičení, která mají potrápit hlavu a donutit člověka trochu vzpomínat a přemýšlet,“ sdělila zkušená lektorka.

Drakiáda na letišti: drakiádu pořádají tuto sobotu členové RC Model klubu Rokycany ve spolupráci s domem dětí a mládeže. Koná se od 13 do 16 hodin v areálu letiště a součástí akce budou soutěže draků nebo ukázky létajících strojů. Speciální bombardér pak shodí malým účastníkům bonbóny.