CHOMLE: Na silnici z Vejvanova do Chomle havaroval v sobotu 2. července po devatenácté hodině muž na energií poháněné koloběžce. Třiačtyřicetiletý jezdec (bez alkoholu) spadl na vozovku a s otřesem mozku ho převezli do nemocnice.

ROKYCANY - Pracovnice městské knihovny v centru Rokycan chystají pro děti i dospělé v pátek 8. července výlet s knihovnou. Cílem bude hrad Karlštejn a další tajemná místa Českého krasu. Více informací lze ještě dnes zjistit v knihovně na Masarykově náměstí.

ROKYCANY, PLZEŇ - V pátek 8. července v poledne začne v bazénu SK Radbuza Plzeň plavecká vytrvalostní akce s názvem Nejdelší štafeta na světě. Vybraní účastníci ze školy Jiřího Řezáče (Rokycansko, Plzeň) kteří se věnují vytrvalostnímu plavání, chtějí být první skupinou plavců na světě, která dokáže uplavat štafetovým způsobem vzdálenost 1000 kilometrů. Překonali by tak světový rekord amerických plavců, zapsaný v Guinnessově knize.

VOLDUCHY - Z areálu kempu Veselý Habr nad Volduchy se vydalo stádo koní do ´civilizace´. Majitel Vlastislav Veselý je naháněl za pomoci přátel, jenže to bylo málo: „Požádal jsem tedy o součinnost policisty a vyplatilo se. Heslo Pomáhat a chránit naplnili muži zákona dokonale a musím jim poděkovat za spolupráci.“

ROKYCANSKO - Tentokrát bez účasti objektů v našem okrese pokračuje soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2021. V jednotlivých kategoriích je nominováno devatenáct nemovitostí a vítěze určí porotci. veřejnost pak může vybírat svého favorita na webu akce do 22. 8.