Obří investice, zahájená v březnu 2023, má za sebou další etapu, jenže zdaleka vyhráno není. Stavební práce dál pokračují v ulici Svazu bojovníků za svobodu a také od křižovatky u sokolovny směrem do Dukelské ulice. Úsek je zcela uzavřen pro automobilovou dopravu, pěší tu mohou s opatrností procházet.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Provoz ve frekventované Jiráskově ulici byl při ranní premiéře plynulý. Komplikovala ho pouze vozidla, která chtěla zaparkovat v zálivech podél silnice, většina míst je přitom dopravními značkami omezena jen na hodinové stání. Prostor před uměleckou školou je dokonce v systému K+R, tedy s vysazením pasažérů a okamžitým pokračováním v jízdě.

Na řidiče čeká ještě v pátek a v sobotu krátkodobé omezení provozu v křižovatce Soukenické a Dvořákovy ulice. Zaměstnanci Správy a údržba silnic Plzeňského kraje tu opravují povrch vozovky. Dvořákova ulice od křižovatky s ulicí Mládežníků bude zcela uzavřena po oba dny, Soukenická bude vždy průjezdná jedním jízdním pruhem. Objízdná trasa je vedena pro vozidla jedoucí z Radnicka do Rokycan odbočením v Oseku přes Volduchy a Svojkovice. Pro místní lze využít místní komunikace.

V Rokycanech je zase v provozu restaurace Corso, otevřela se pizzerie na vlakovém nádraží. Brzy se otevřou další podniky.
Pizza i česká klasika. Tradiční rokycanské restaurace opět ožívají