VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Hošek je osobností Rokycan

Rokycany - Slavnosti pod věží začaly včera dekorováním

18.9.2015
SDÍLEJ:

RokycanyFoto: Martin Spal

Včera večer odstartovalo na nádvoří radnice letošní Setkání pod rokycanskou věží. Představitelé města poděkovali sponzorům a ocenili ty, kteří hodně udělali pro zviditelnění Rokycan. Podkladem pro tato jmenování byly návrhy, které posílali občané. Radní pak vybrali toho, který získal nejvíc nominací.

Významnou osobou tak byl pro letošek jmenovaný Jiří Hošek klavírista a violoncellis- ta, popularizátor vážné hudby, kterého s Rokycany spojuje umělecká i badatelská činnost.

Pro diplom města si šel zase František Koch, ředitel a zakladatel Muzea na demarkační linii, z něhož vytvořil největší nestátní vojenské muzeum v republice. Jeho technika hrála i v mnoha filmech. Další diplom města patří Sportovnímu kuželkářskému klubu Rokycany. Hraje nejvyšší soutěž v kolektivních sportech a navíc je momentálně nejlepším týmem v ČR držitelem ligového titulu, poháru i superpoháru. Oddíl zastupovali David Wohlmuth, Bedřich Varmuža, Roman Pytlík, Michal Pytlík, Jan Endršt, Pavel Honsa, Štěpán Šreiber, Martin Fürst a Vojtěch Špelina.

Oceněná byla také spolupráce s policií, zdravotními zá-chranáři a hasiči. Za Policii ČR se to přímo týkalo poručíka Davida Šmída, podpraporčíka Jindřicha Jagera a praporčíka Václava Pouzy. Všichni na svých úsecích dosahují výborných výsledků a přispívají k zajišťování bezpečí. Za hasičský záchranný sbor ocenění převzali ppor. Josef Huml a pprap. Petr Volín. Oba veleli jednotkám při požáru lesa u Pavlovska a iniciativou přispěli k mnohamilionové záchraně majetku města. V případě zdravotnické záchranné služby se poděkování týkalo lékaře Jiřího Klíra, který jedenáct let stojí v čele výjezdové oblasti Rokycany.

více na straně 3 pátečního vydání Rokycanského deníku

Autor: Božena Šopejstalová

18.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení