VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Vohradský z Klabavy získal bronz na Olympiádě techniky

Plzeň, Klabava – Na konci května se na půdě Katedry technické výchovy ve Veleslavínově ulici soustředili mladí a nadějní studenti univerzit při mezinárodní soutěži Olympiáda techniky 2010.

9.6.2010
SDÍLEJ:

Jiří Vohradský se pochlubil diplomem ze soutěže Olympiáda techniky 2010. Foto: DENÍK/Martina Šmejkalová

Také Rokycansko mělo na tomto čtvrtém ročníku své žhavé želízko v ohni. Jiří Vohradský z Klabavy se soutěže zúčastnil už potřetí a stejně, jako v předchozích ročnících i letos získal medaili.

Už název soutěže – Olympiáda techniky zní velice zajímavě a dává najevo, že síly měřili opravdu nejlepší z nejlepších. Jaká tam byla atmosféra?
„Už jsem se účastnil i dvou předchozích ročníků. Řekl bych, že letos byla konkurence opravdu velká. Byli tam zástupci pedagogických fakult českých univerzit a ze zahraničí dorazili studenti ze Slovenska, Polska a dokonce i Slovinska. Atmosféra byla vynikající a byl jsem velmi potěšen kvalitou organizace celé akce i opravdu vysokou úrovní prezentovaných projektů.“

S jakým projektem, který se umístil na třetím místě kategorie multimediálních a didaktických prací jste soutěžil?
„Přesný název mého projektu byl Víceúčelové e–learningové kurzy digitální techniky a digitálních technologií.“

Můžete to trochu přiblížit laikům? O co konkrétně šlo?
„Oba dva kurzy jsou prioritně určeny pro podporu vyučování vzdělávací oblasti Člověk a svět práce, ta je na základních školách známá především pod zažitým názvem Pracovní činnosti. Žáci v kurzech najdou především učební texty, vyučující náměty na cvičení a další studijní opory. Pro úspěšné absolvování každého kurzu je třeba splnit výstupní test.“

Umístili se na nějakém zajímavém místě i vaši kolegové z Pedagogické fakulty?
„Velice dobře, a to na druhém místě skončil můj spolužák Petr Simbartl se svojí diplomovou prací a Pavel Benajtr se zajímavou prací na téma virtuálního laboratorního měření. Ovšem jejich práce byly v jiných kategoriích. Prakticky jsme tedy získali v každé kategorii jedno medailové umístění.“

Jak dlouho trvá taková příprava na soutěž a samotná prezentace projektu? Byl jste před porotou nervózní?
„Tak příprava celého projektu mi zabrala s přestávkami téměř dva měsíce. Samotná prezentace pak trvala asi patnáct až dvacet minut. Řekl bych, že nervozita byla rozhodně menší, než na předchozích ročnících, protože jsem už zhruba věděl co mě čeká. Na druhou stranu jsem sledoval ostatní soutěžící a v duchu jsem stále srovnával jejich zajímavé projekty s tím mým.“

Co vše vám přineslo toto medailové umístění?
„Už samotná účast mě obohatila o spoustu nových poznatků a postřehů. Navíc v tomto oboru se jedná o poměrně prestižní a unikátní soutěž. Účast na ní si rád zapíši i do životopisu, protože potenciální zaměstnavatele takové aktivity často zajímají. Jinak jsem získal finanční hotovost, diplom a další věcné ceny.

Chystáte se přihlásit i na další podobné soutěže v oboru?
„Pozítří mám státní závěrečné zkoušky, takže už brzy, doufám, nebudu studentem a nebudu tedy moci soutěžit. Příštího ročníku bych se rád účastnil jako divák, nebo pomocný organizátor.“

Autor: Martina Šmejkalová

9.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Ilustrační foto.

Plzeň schválila novou vyhlášku proti hazardu

Florbalové týmy gymnázia a Jižního hrály krajské finále

Rokycany – Hala gymnázia patřila aktérům florbalového turnaje škol. Krajské finále oslovilo kluky i děvčata ze šestých a sedmých tříd regionu, přičemž vítězové si zajistili postup do republikové kvalifikace (24. ledna v Plzni).

Sluchově postižení se opět sejdou

Rokycany – Poradní den, který pořádá Místní organizace sluchově postižených Rokycany jednou měsíčně, se mimořádně posouvá už na úterý 19. prosince.

U studentů bodoval Jiří Drahoš i Miloš Zeman

Plzeňský kraj - Nejtěsnější výsledek studentských prezidentských voleb, jež se tento týden konaly, zaznamenal Plzeňský kraj.

Víčka se sbírají do konce roku

Rokycany, Kamenný Újezd – Už více než dva roky sbírají čtenáři Rokycanského deníku víčka pro Honzíka Šmejkala z Hrádku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT