Značně rozšířená disciplina obsahuje použití navigačního družicového systému při hledání skryté schránky, takzvané cache. V češtině je rozšířenější výraz kešky. „Odlovu se věnuje minimálně sedmdesát tisíc lidí. Pro nás kačerů,“ usmíval se Petr Bartoš z Prahy. Postaral se s kolegy o program, v němž mělo zelenou Slunce jako pro nás nejbližší hvězda. Takže nadšenci se pomyslně prošli po úžasných vesmírných objektech Messierova katalogu, zjišťovali erupce na Slunci včetně dalších devíti zajímavostí a v neposlední řadě zjišťovali, kolik věží má chrám Panny Marie Sněžné, z jakého materiálu je pomník Jaroslava Krafta, na čem stojí socha svatého Jana Nepomuckého atd.“

Rokycanské dostaveníčko se netýkalo jen tuzemských návštěvníků. Dorazili Poláci, Němci, Slováci či Rakušané a mohutně se hlásili k přednáškám ředitele hvězdárny Karla Halíře. Kromě suché teorie následoval praktický pohled na žhnoucí kouli a právě sobota i nedělní odpoledne nabízely k pozorování ideální podmínky.

Více než pět desítek letadel, vrtulníků a kluzáků, které jsou na letišti v Líních provozovány, přistavili na stojánku letiště jejich provozovatelé, piloti a nadšenci do létání na důkaz toho, že je na letišti provoz a slouží stále k leteckým činnostem.
Gigafactory v Líních je příležitost, míní vedení kraje. Opozice má výhrady