Prokurista developerské společnosti Intercora totiž vypověděl, že organizace Děti Země, jíž je Hyťha místopředsedou, obdržela od Intercory skoro dva miliony korun. Tato částka měla souviset s někdejší výstavbou supermarketu Kaufland v Rokycanech. Této výpovědi využila obhájkyně bývalého kriminalisty Pavola Janči Klára Slámová a na místě podala trestní oznámení na Hyťhu pro údajné podezření z trestného činu vydírání.

„Děti Země od Intercory nikdy žádné finanční prostředky neobdržely, neboť striktně nepřijímají žádné příspěvky ani dary od firem, které svou činností poškozují životní prostředí, a samozřejmě ani od firem, k jejichž stavebním záměrům se vyjadřují,” hájí se Hyťha a dodává, že na prokuristu podá trestní oznámení za křivou výpověď.

„Domnívám se, že je ve veřejném zájmu upozornit na podobné praktiky těchto rádoby ochránců přírody a životního prostředí, zneužívajících tyto ideje k získání neoprávněného majetkového prospěchu,” uvádí k případu Václav Hajšman, advokát podnikatele Luďka Tůmy, který si měl před třemi lety najmout policisty k nezákonnému sledování a lustraci Hyťhy.