ROKYCANY – Předsálí sokolovny je od soboty 1. do úterý 4. června dějištěm atraktivní výstavy kaktusů a sukulentů. Pořádají ji nadšenci z místního klubu, sdružující pěstitele z celého okresu. Zváni jste každý den mezi 8. a 18. hodinou, láká prodej rostlin i poradenská služba.

ROKYCANY – Rokycanské pivní slavnosti se v sobotu 1. června od 11 hodin do hluboké noci uskuteční už posedmé. Pozvání přijalo 12 pivovarů: Šťáhlavický pivovar U Šenkýřů, PURKMISTR, Malý Janek z Jinec, Měšťanský pivovar v Klatovech, Minipivovar KLENOT Radnice, Minipivovar VLČEK Horažďovice, Minipivovar U Stočesů, Pivovar Raven, Minipivovar Loužek, Pivovar U Lenocha, Pivovar Radouš a Bizon. Přitažlivý je i kulturní program: Dušan Talaš BAND, Mother´s Angels, MICHAL TUČNÝ Revival Plzeň, The Papper Jack, Rambanbám a Poletíme?. Připraveny budou pivní soutěže a atrakce pro děti.

RAKOVÁ – Fotbalový klub TJ Sokol Raková srdečně zve bývalé i současné hráče a fanoušky na oslavu 70. narozenin oddílu. V sobotu 1. června si návštěvníci ve sportovním areálu prohlédnou šatny a zázemí. K dispozici budou unikátní fotografie a ukázky kronik. V 17.30 následuje mistrovský zápas Raková – FC Těškov a o přestávce dojde na poděkování a ocenění hráčů, trenérů a funkcionářů. Tečkou za akcí bude od 19 hodin zábava za doprovodu DJ Veny.

HOLOUBKOV – Na cvičišti v Holoubkově se v sobotu 1. června odpoledne sice odkládá dětský den, ale už od 8 hodin tu mají sólo dobrovolní hasiči z celého Rokycanska. Absolvují okresní kolo soutěže v požárním sportu (mj. štafety či útok).

ROKYCANY – Mokřadem off-roadem aneb Den s přírodou láká v sobotu 1. června znalce a milovníky adrenalinových projektů. Dějištěm bude od 10 do 15 hodin jižní část Rokycan s možností parkování u Muzea na demarkační linii. Jízdy v terénních autech, závodním speciálu, čtyřkolkách, buggy, ale i pásová technika BVP1, odborný komentář ochránců přírody nebo seznámení s areálem, to vše obnáší scénář atraktivních zážitků. Jede se za každého počasí, pořadatelé mysleli i na občerstvení a připomínají vhodné oblečení (je zde totiž velká šance pořádně se umazat).